Baltijas Tīģerēns

Par Latviju

SVEICINĀTI, LATVIJĀ!

Eiropas Savienības dalībvalsts Latvija ir viena no zaļākajām zemēm pasaulē – kur beidzas sulīgaspļavas un labi kopti tīrumi, tur sākas skuju koku vai lapu koku meži. Par Baltijas jūru, kura tik plašājoslā apskalo Latvijas teritorijas sauszemes daļu, nemaz nerunāsim. Ūdens ir koši zils, bet smilts jūras krastā, kas veido brīnišķīgas pludmales,– sevišķi smalka un balta.

Latvijā vēsturiski izveidojušies 4 novadi – Vidzeme, Kurzeme, Latgale un Zemgale. Atšķirības jūtamas gan dabā, gan arhitektūrā, gan pat iedzīvotāju parašās un raksturā.

Vidzeme – rosīgas pilsētas un krāšņa daba.

Kurzeme – seno līvu un kuršu tautas zeme.

Latgale – saukta “zilo ezeru zeme”, krāšņas ainavas, neskarta daba.

Zemgale – Latvijas maizes klēts ar auglīgāko zemi, kur vienmēr cieņā turēta zemkopība.

RĪGA Ir Latvijas Galvaspilsēta

Galvaspilsēta Rīga ir ne tikai Latvijas, bet arī visas Baltijas pērle. Tā atrodas Latvijas vidusdaļā, Rīgas jūras līča dienvidu piekrastē mūsu lielākās upes Daugavas grīvā. Rīgai ir sena vēsture, un tā lepojasar bagātu kultūras mantojumu. Rīga Eiropas un pasaules kultūrai ir devusi daudzas pērles – pie arhitektūras var pieskaitīt Vecrīgu, Jūgendstilu, koka arhitektūru. Kā netverama vērtība ir no pašiem pirmsākumiem iedēstītā multikulturālā vide, jo te vienkopus mituši daudzu tautību ļaudis – latvieši, vācieši, krievi, poļi, zviedri, somi un citas. Šāda dažādība caur Johanu Gotfrīdu Herderu un Imanuelu  Kantu spēlējusi lielu lomu vācu apgaismības filozofijas attīstībā, bijusi šūpulis kino ģēnijam Sergejam Eizenšteinam, filozofam Jesajam Berlinam un patvērums operas dižgaram Rihardam Vāgneram un gadsimtiem bijusi iedvesmas avots virknei citu ievērojamu Eiropas kultūras cilvēku.