Baltijas Tīģerēns

2019

23 – 24. martā Rīgas Nacionālajā Sporta manēžā notika ikgadējais starptautiskais turnīrs – Bērnu un Jauniešu spēles “Baltijas Tīģerēns 2019”

Turnīrs “Baltijas Tīģerēns” tiek rīkots jau septīto gadu un ir kļuvis par ierastu tradīciju tiem, kuri atbalsta veselīgu dzīvesveidu, kā arī aizraujas un cīņas mākslu Tekvon-do. Pasākuma programmā tika iekļautas sacensību disciplīnas, gan pašiem mazākajiem, gan arī jau pieredzējušākiem sportistiem, taču kā viens no turnīra mērķiem bija padarīt šo pasākumu par sava veida sportiskajiem svētkiem visiem dalībniekiem un klātesošajiem neatkarīgi no vecuma.

 

Šogad sacensībās bija pieteiktas pavisam 34 komandas no 14 klubiem, kas piedalījas komandu stafetē. Vairāk neka 70 dalībnieki piedalījas paraugdemonstrējumos turnīra atklāšanas ceremonijas laikā.  Pārstāvētās valstis šajā turnīrā – Latvija, Igaunija, Lietuva un Krievija. Pavisam tika iesaistīti 304 dalībnieki.

Tekvon-do ITF turnīrs “Baltijas Tīģerēns 2019” tika aizvadīts ļoti veiksmīgi un pozitīvā gaisotnē. Ar katru gadu šis turnīrs piesaista arvien vairāk jaunus dalībniekus un apmeklētājus. Paralēli tradicionālajām Tekvon-do ITF sacensību disciplīnām, Latvijas Tekvon-do federācija labprāt rīko aizraujošas gladiatoru cīņas un komandu stafeti bērniem, kura ar katru gadu paliek arvien interesantāka un neprognozējamāka. Šajā gadā komandu stafete tika veidota sarežģītāka un daudz aizraujošāka, kas savukārt, spēja piesaistīt uzmanību un interesi jaunām sportistu komandām visās vecuma grupās. Turnīrs noritēja augstā līmenī, draudzīgā un siltā atmosfērā.

 

Sacensības divu dienu garumā notika par 100 medaļu komplektiem piecās dažādās disciplīnās. Vislielāko godalgoto vietu (35 medaļas) šajā turnīrā izcīnīja Igaunijas sporta kluba Katleri komanda no Tallinas (15 zelta, 11 sudraba, 9 bronzas). Otrajā vietā ar 18 medaļām ierindojas Sanktpēterburgas sporta klubs “Kwon-NEWA” (8 zelta, 5 sudraba, 5 bronzas). Trešajā vietā ar 19 medaļām – sporta klubs „LTCS” no Rīgas (7 zelta, 8 sudraba, 4 bronzas).

 

Turnīrs ir saņēmis atbalstu no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, kā arī no tādu sponsoru puses kā tirdzniecības tīkla “Mego”, „TORŅU ielas Saldumi”, „Elpis”, „Balticom”, no apsardzes firmas „Delta”. Liels paldies Irinai Guščinai par lielisku fotoreportažu.

 

Latvijas Tekvon-do federācija (LTF) izsaka milzīgu pateicību visiem sportistiem, treneriem, tiesnešiem un klubu vadītājiem, un protams, arī starptautisko bērnu un jauniešu spēļu “Baltijas Tīģerēns 2019” sponsoriem, par atbalstu un aktīvu piedalīšanos šajās sacensībās.